Instalacje – Montaż kina domowego

Instalacja to tylko wstęp do właściwej konfiguracji urządzeń audio i wideo. Niezależnie czy jest to prosty stereofoniczny system czy najbardziej zaawansowany zestaw kina domowego zdolni są dobrać właściwie współpracujące pod względem wizyjnym, dźwiękowym i technicznym urządzenia. Kropka nad „i” to proste w obsłudze i sprawnie działające sterowanie. Praktyka pokazała, że możliwe jest spełnienie większości wymagań klientów.

Podstawową sprawą jest okablowanie całego domu na etapie jego budowy lub remontu. Przewody położone w ścianach w tej fazie umożliwiają użytkownikowi podłączenie w każdym pokoju telefonu, komputera, telewizora i głośników. To jednak tylko wstęp, bowiem możliwe jest sterowanie całym systemem za pomocą pilota z dowolnego pomieszczenia. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja jest niewidoczna, praktyczna i niedroga. Istotne jest, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac instalatorskich mieć pewność, czemu ma ona służyć.

Budując dom dla siebie zwykle staramy się oszczędzać. Jednak potem często żałujemy, że nie zainwestowaliśmy od razu wykonując instalację mniejszym kosztem i z lepszym efektem estetycznym. Łatwo przekonać się, że kompletne okablowanie domu nie jest drogie, kosztuje zazwyczaj ułamek procenta inwestycji, jaką jest budowa domu. Jednocześnie warto zauważyć, że wartość nieruchomości z kompleksową instalacją staje się o wiele wyższa.

P1010001

picture_37