TV kablowa

System hotelowy.

Proponujemy system pozwalający na prezentację różnych informacji w wersji graficznej i tekstowej dla gości hotelowych. Prezentacja odbywa się na ekranie telewizora, dzięki czemu goście hotelu mogą ją oglądać w swoich pokojach. Tematyka może być zupełnie dowolna, począwszy od typowej informacji o hotelu, dostępnych programach telewizyjnych, walorach restauracji hotelowe i innych atrakcjach oferowanych przez hotel, aż po rozbudowany serwis prezentujący okolice hotelu, czy omawiający ważniejsze zabytki, które gość hotelowy może zobaczyć. System wykorzystuje komputer PC wraz z bezpłatnym pakietem OpenOffice.Image257

Wymagania sprzętowe:
Do prawidłowego funkcjonowania systemu informacji hotelowej zalecana jest poniższa minimalna konfiguracja komputera i zainstalowane oprogramowanie:
  • procesor Intel Pentium III lub AMD Athlon/Duron PC 800MHz, lub lepszy
  • 128MB RAM lub więcej,
  • karta SVGA z wyjściem wideo (całkowity sygnał wizji, kolorowy w standardzie PAL),
  • system operacyjny Windows 98 lub nowszy
  • program OpenOffice.
Obraz generowany przez komputer ma parametry, które uniemożliwiają jego odbiór przez odbiornik telewizyjny. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie karta grafiki z wyjściem wideo.
Wyjście wideo, czyli całkowitego, kolorowego sygnału wizji w standardzie PAL często jest zwane wyjściem telewizyjnym. Jako złącze wideo wszyscy producenci wykorzystują złącze RCA. Opcjonalnie, dostępne może być też wyjście mini-DIN sygnału SVHS, lecz jego nie można dołączyć do modulatora.
Karta, ze względu na wygodę użytkowania powinna pozwalać na równoczesny podgląd obrazu na monitorze oraz na telewizorze. Oznacza to, że sygnał wizji powinien być obecny równocześnie na wyjściu monitorowym RGB, jak i na wyjściu CSWK (całkowity sygnał wizji kolorowy) w standardzie PAL.
Karty z taką opcją zwane są kartami duplex. Jeśli materiały do prezentacji przygotowujemy na innym komputerze, to możemy zastosować tańszą kartę gdzie sygnał jest obecny albo na wyjściu monitorowym, albo na wyjściu wideo.
Wybór OpenOffice podyktowany jest tym, iż jest to doskonały pakiet biurowy zawierający możliwość tworzenia grafiki prezentacyjnej. Program nazywa się OpenOffice.ux.pl Impress i możliwościami jest co najmniej porównywalny pod względem możliwości z PowerPointem.

Przykładowo program pozwala na wstawianie grafiki, filmów, tworzenie animacji, efektów i inne możliwości. Warto zauważyć, iż program jest całkowicie darmowy.